27 października 2020
Przystań w Cigacicach jak nowa, gm.Zielona Góra, woj.lubuskie
                Drukuj      + ulubione     + obserwowane     Kontakt z autorem

Utworzył: MEGA.PL      Źródło: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,10907729,Przystan_w_Cigacicach_jak_nowa___ZDJECIA_.html   Odsłony: 1790
Tagi:
przystań Odra kemping rzeka parking
Streszczenie:
  Jeszcze w 2011 roku uroczyście oddano wyremontowaną część przystani portowej w Cigacicach. Jest ładnie i nowocześnie. To część europejskiego projektu "Odra dla turystów".


Przystań portu rzecznego w Cigacicach.

Maleńka przystań w Cigacicach stała się częścią wielkiego projektu Europejskiej Współpracy Terytorialnej "Odra dla turystów", którego beneficjentami są także Nowa Sól, Bytom Odrzański a także niemiecki Frankfurt. Projekt obejmuje przebudowę portów w wymienionych miejscowościach oraz zakup dwóch statków turystycznych do żeglugi na Odrze. Mają kursować na odcinku Bytom Odrzański - Kostrzyn nad Odrą.

Renowacja drugiej części przystani w Cigacicach zakończyła się jeszcze w ubiegłym roku. Inwestycję uroczyście oddano 30 grudnia. Co się zmieniło? - W porcie pojawiły się dwa pomosty pływające, które są gotowe na przyjęcie blisko czterdziestu statków. Poza tym slip dla mniejszych jednostek do wyciągania łodzi. Przedłużyliśmy także ciąg pieszo-rowerowy, który zakończony jest punktem obserwacyjnym w formie bocianiego gniazda. Oprócz tego zmieniła się także cała infrastruktura: oświetlenie, ławki czy nowy parking - tłumaczy Tytus Fokszan, asystent burmistrza Sulechowa.

Nowa przystań będzie także przyjazna dla turystów. Przy pomostach zainstalowano urządzenia, które posiadają gniazdka elektryczne, pojawiły się kraniki do wody bieżącej oraz nowa mobilna pompa do ścieków. Do mapy woj. lubuskiego można, więc dopisać kolejne miejsce z turystycznym potencjałem, który teraz należy odpowiednio wykorzystać. A według zapewnień miejscowych żeglarzy nocą port wygląda jeszcze piękniej. Przebudowa kosztowała 1,5 mln zł.

Zobacz również artykuł: Rzeczna przystań turystyczna na Odrze, Cigacice

 


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Portal informacji turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Start   |   Forum   |   Czat   |   Zaloguj lub Zarejestruj się
Copyright 2011 - 2014 by MEGA.PL - Sławomir Białkowski