20 października 2020
Szlak rowerowy, Szlak Południowy, gm.Zielona Góra, woj.lubuskie
                Drukuj      + ulubione     + obserwowane     Kontakt z autorem

Utworzył: MEGA.PL      Źródło: http://www.zielona-gora.pl/PL/441/Sciezki_rowerowe/   Odsłony: 1525
Tagi:
Zielona Góra Jędrzychów Drzonków Zatonie Rezerwat Zimna Woda
Streszczenie:
  Zielona Góra (pomnik Konstytucji 3 Maja) - Park Sowińskiego - dawna odnoga kolejowa do Polskiej Wełny - Nowa - trakt leśny do działek w Jędrzychowie - Drzonków (dalej możliwość jazdy do parku pałacowego w Zatoniu, rezerwatu Zimna Woda)



Szlak rowerowy Południowy

Zielona Góra (pomnik Konstytucji 3 Maja) - Park Sowińskiego - dawna odnoga kolejowa do Polskiej Wełny - Nowa - trakt leśny do działek w Jędrzychowie - Drzonków (dalej możliwość jazdy do parku pałacowego w Zatoniu, rezerwatu Zimna Woda)

Trasa zaczyna się przy pomniku Konstytucji 3 maja w Zielonej Górze, dalej biegnie przez park Sowińskiego, ulicę Kraszewskiego, przecina ulice Sienkiewicza i teren przy dawnej bocznicy kolejowej do Polskiej Wełny pomiedzy budynkiem regionalnego centrum Animacji Kultury oraz ZEFAM-u. Wyjeżdżamy na ulicę Słowackiego. Tu należy skręcic w prawo a na krzyżówce lekko w lewo w ulicę Nową. Towarzyszy nam przez krótki fragment żółty pieszy szlak turystyczny "Starej kolejki do Szprotawy". Szlak żółty skręca w lewo (w stronę dawnego browaru), my zaś jedziemy cały czas prosto asfaltem (uwaga droga jezdna). Na łuku nie skręcamy w prawo w ulicę Jagodową ale kontynuujemy przejażdżkę prosto, skręcając w drogę gruntową. Mijamy kładkę na potoku. Od tego miejsca zaczyna nam towarzyszyć zielony pieszy szlak turystyczny PTTK. Po pewnym czasie mijamy ogródki działkowe na Jędrzychowie. Dalej droga prowadzi traktem leśnym aż do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie (mijamy m.in. należące do ośrodka parkury i basen). Dalej wycieczkę można kontynuować szlakiem zielonym do Jędrzychowa albo czarnym pojechać do parku w Zatoniu (ciekawe ruiny pałacu) i z Zatonia wracać do Zielonej Góry szlakiem niebieskim (przez rezerwat Zimna Woda) lub drogą asfaltową nr 279.

Jarosław Wnorowski
 


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja pt. „Portal informacji turystycznej” współfinansowana jest za środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Start   |   Forum   |   Czat   |   Zaloguj lub Zarejestruj się
Copyright 2011 - 2014 by MEGA.PL - Sławomir Białkowski